Project Description
Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatási rendszeréhez benyújtott ”Hova Tovább Tanoda”” című, TÁMOP-3.3.9.A-12/2-2012-0056 jelű, pályázatunk
29 684 400 Ft összegű támogatást kapott.
A DARU Közhasznú Egyesület által működtettet Újszentiváni ”Hova Tovább Tanoda” program, 2013. júliusában kezdte meg működését, mely a TÁRSADALMI MEGÚJULÁS OPERATÍV PROGRAM keretén belül a valósul meg a TÁMOP-3.3.9.A. – 12/2-2012-0056 kiírás alapján egészen 2015. június végéig.
Az Egyesület projektnyitó rendezvényét az Újszentiváni Civil Házban tartotta meg, melyen az odalátogatók több programban is részt vehettek; a gyerekeknek arcfestéssel és zenés programmal kedveskedtek, míg a szülőket finom falatokkal várták. Az Egyesület 2002-ben alakult meg azzal a céllal, hogy számos szolgáltatást nyújtson hátrányos helyzetű csoportok számára, elsősorban roma/cigány gyerekek és fiatalok részére, ami mellett – természetesen – a hátrányos helyzetű lakosság életminőségének a javítására is törekszik.
Mindezeket a feladatokat közösségépítés formájában a Dél-Alföldi régióban látja el. Az Egyesület szakmai stábja feladatának tekinti, hogy javítsa a valós érdekekre épülő roma/cigány közösségteremtést, életkörülményeik javítását és a felnövekvő nemzedék sorsának iskolázottsági szintjének az emelését. Az Egyesület már egy régóta együttműködő stábbal dolgozik együtt, akik szakmai és gyakorlati tapasztalataikra építve több sikeres megvalósításban vettek részt.
A Tanoda program 24 hónapon keresztül fog tartani, melynek keretén belül legalább 30 halmozottan hátrányos helyzetű tehetséges gyermek gondozása a cél. Ezen fiatal tehetségek fejlesztése céljából a szakmai stáb számos kulturális és szabadidős programot szervez Tanodán belül és kívül egyaránt. A Tanodán belüli programoknál a következőkre számíthatnak a gyerekek; színjátszó kör, zeneklub, humán, reál és nyelv foglalkozások szaktanárok bevonásával, míg a Tanodán kívüli programok halmazát a nyári táborok a kirándulások és a különböző túrák alkotják.
Így az Egyesület és maga a Tanoda is arra nyújt lehetőséget, hogy a különböző hátrányokkal és tanulási problémákkal küzdő gyerekek, valamint az iskolából való lemorzsolódók száma csökkenjen, valamint az iskolai kimaradások megszűnjenek. Az Egyesület a Tanodaprogram keretén belül arra törekszik, hogy a felnövekvő nemzedék a megszerzett képzettségekkel a munkaerő piacon megtalálja a helyét, melynek alapjául a beilleszkedési és a tanulási nehézségek fejlesztése a kiindulási cél.
Az Újszentiváni Önkormányzat vezetősége a program idejére a nemrég felújított Civil Házat bocsátja a működés helyszínéül.
Sajtóközlemény- „Hova Tovább Tanoda” – TÁMOP-3.3.9. A – 12/2-2012-0056
A Tanoda közvetett célja:
- Az általános iskolába járó tanulók képességeinek kibontakozásán keresztül a gyermekek iskolai előrehaladásának elősegítése.
A Tanoda programunk közvetlen célja:
- egy 24 hónapos projekt megvalósítása (ebből 22 hónap a tényleges megvalósítási idő), amelynek keretén belül 30 fő halmozottan hátrányos helyzetű gyermek kerül bevonásra.
- A 22 hónapos megvalósítási időszakban heti 4 alkalommal szaktanárok bevonásával tehetséggondozás (tantárgyi, zenei) kooperatív tanulási technikákat alkalmazva, szakértői mozaik, ötletbörze, szóforgó, kerekasztal, háromlépcsős interjú, diák-kvartett stb.
- Nyitott tanodai programok szervezése, lebonyolítása.
- Nyári tábor szervezése, lebonyolítása.
- Aktív együttműködés a bevont szervezetekkel, önkormányzatokkal.