Project Description

Szervezetünk közreműködött két, a kreatív ipar fejlesztését foglalkozássorozatok megvalósításával segítő, TÁMOP-3.2.3/A-11/1-2012 számú projekt sikeres megvalósításában. A Bugacon és Szatymazon létrejött fejlesztésben egyesületünk pályaválasztási börzéket/találkozókat/alkalmakat szervezett és bonyolított le, a kreatív ipar területén sikeresen prosperáló egyének/vállalkozások és középfokú oktatási intézmények bevonásával.

2013.- ban egyesületünk közreműködött a TÁMOP – 5.1.3.-09/1-2009. számú, Közösségi felzárkóztatás a mélyszegénységben élők integrációjáért, elnevezésű projektjében, melynek egyik pillére a mély-szegénység mérése kérdőíves módszerrel, Mély-szegénység kutatása és ezen adatok feldolgozása volt, melyet egyesületünk valósított meg.

Bemutatkozás: A DARU Közhasznú Egyesület (a Bács-Kiskun Megyei Roma Ifjúsági Egyesület jogutódjaként) 2002.02. 23-án alapították meg többségében mélykúti roma/cigány személyek, azzal a céllal, hogy számos szolgáltatást nyújtson hátrányos helyzetű csoportok számára, elsődlegesen roma gyermekeknek és fiataloknak, emellett természetesen a hátrányos helyzetű roma és nem roma lakosok életminőségének javítására is törekszik közösségfejlesztéseken keresztül a Jánoshalmi kistérségben.

Az egyesület tagjai feladatuknak tekintik elsősorban a roma/cigány lakosság érdekeinek érvényesítést, életkörülményeik javítását, a valós érdekekre épülő roma közösségteremtését és a felnövekvő nemzedék sorsának iskolázottsági szintjének emelését.

A szervezet átalakítása után szakmailag felkészültebb emberekkel egészült ki, akiknek szakmai és gyakorlati tudása elősegíti az egyesület sikeresebb forráslehívását. Az egyesület együttműködik a Mélykúti, Újszentiváni önkormányzattal és egyéb cigány és nem cigány szervezetekkel, állami intézményekkel.