A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága a 2012.02.22-én meghirdetett „Egészségre nevelő és szemléletformáló életmód programok – lokális színterek” című pályázati kiírására beérkezett DARU Közhasznú Egyesület ”Még miénk a mai nap” című TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-0884 azonosító számú pályázatát 10.000.000.- Ft – os támogatásban részesítette.

A ”Még miénk a mai nap” című, TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-0884 azonosító számú projekt az Európai Szociális Alap és a hazai központi költségvetési előirányzat támogatásával valósul meg.

A programsorozat kezdő időpontja: 2013.09.01.; befejezése 2014.06.30.

A projekt keretén belül – egészség témakörben – különböző foglalkozások, klubok kerülnek lebonyolításra – amire jelentkezés alapján kerültek kiválasztásra a résztvevők (41 fő) – ezek a következők:

• Egészséges táplálkozás, illetve energiaegyensúly (táplálkozás és testmozgás egyensúlya) megtartása, és vagy visszaállítása érdekében tartott klubfoglalkozás
  • A biztonságos szexuális életet elősegítő programok megvalósítása kapcsán csoportfoglalkozás
  • Dohányzás megelőzés és dohányzásról való leszokást támogató klubfoglalkozás
  • Drog és túlzott alkoholfogyasztást megelőző klubfoglalkozás
  • Drog és túlzott alkoholfogyasztást megelőző csoportfoglalkozás