Kezdeményezett neve: DARU Közhasznú Egyesület

Támogatás összege: 500 000 Ft.

A projekt befejezésének dátuma: 2020.12.31

A támogatás összegének támogatási intenzitása: 100%

A projekt azonosítószáma: ROMA-NEMZ-CISZ-20-0146

Projekt tartalmának bemutatása:

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkára által kiírt NEMZ-CISZ- 20 kódszámú „Nemzetiségi civil szervezetek 2020. évi költségvetési támogatása” elnevezésű programra benyújtott ROMA-NEMZ-CISZ-20-0146 pályázati azonosítószámmal nyilvántartásba vett „2020-es működés” című pályázata 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A támogatás keretében megvalósult tevékenységek:

A szervezet fejlesztése, munkatársak tovább képzése, projektek megvalósítása hatékony formában. A tanoda program folytatása.
Az Egyesület Önkéntes tevékenységeket is folytatott, hospitáló, önkéntes diákokat fogadásával, valamint több érettségit adó oktatási intézménnyel kötött – régebbi – együttműködési megállapodás keretében többen végezték nálunk közösségi munkájuk. A szervezet a tervezett támogatással biztosította, hogy a tevékenységeinket minőségi körülmények között tudta ellátni feladatait. A befolyt támogatás fedezetet nyújtott a szegedi irodánk bérleti díjának fedezetére. A célcsoporti személyekkel a kapcsolat állandó, számítanak ránk.

Köszönjük az Emberi Erőforrások Minisztériumának!