Együtt a civilekért (FCA-KP-1-2020/2-000232)

Támogatás összege: 5.000.000,- Ft

Projekt befejezésének dátuma: 2021.12.31.

A támogatás összegének támogatási intenzitása: 100 %

A projekt azonosítószáma: FCA-KP-1-2020/2-000232

A Magyar Falu Program Falusi Civil Alap (2020)  által kiírt „A Magyar Falu Program Falusi Civil Alap keretében „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása- 2. Civil szervezetek gépjármű beszerzési támogatása (2020.)” elnevezésű programra benyújtott FCA-KP-1-2020/2-000232 pályázati azonosítószámmal nyilvántartásba vett ,,Együtt a civilekért” című pályázata 5.000.000,- Ft összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült.

A támogatásban megvalósult tevékenységek:

A projektünk közvetlen célja volt, hogy a szegedi járásban a hátrányos helyzetű személyek alap szükségleteinek megszerzésében aktívan közreműködjünk (élelmiszer, ruha adomány szerzésével), valamint a település hátrányait enyhítsük. A tevékenységeink megvalósításának érdekében karitatív szervezetekkel is felvettük a kapcsolatot, illetve együttműködési megállapodást kötünk helyi CKÖ-kel, civil szervezetekkel (3 db), hogy a kitűzött célok megvalósítása sikeresebb legyen. A közvetlen célcsoport: A szegedi járás hátrányos helyzetű lakosai közül 50 fő az, aki élelmiszer, ruha adomány csomagot kapott. Közvetett célcsoport volt a bevont résztvevők családjai és azok, akik az egyéb tevékenységeinket igénybe vették, valamint azok, akik a programról különböző kommunikációs csatornákon keresztül értesültek. Az egyesület tagjai és munkavállalói több éves szakmai és gyakorlati tapasztalatokkal és kiemelkedő kapcsolati hálóval bírnak, így számos karitatív szervezettel tudtuk felvenni a kapcsolatot adomány gyűjtés céljából. A szervezetünk 2012-óta sikeresen működik nem csak a régióban, számos pályázati projekt megvalósítását, lezárását tudhatjuk magunk mögött, amelyek hátrányos helyzetű célcsoporti személyek támogatását célozta meg az oktatás, foglalkoztatás, közösségépítő, szociális területen. Egyesületünk jelenleg is az oktatás, közösségi-kulturális területen valósít meg programokat. Projektünk a kisebb településen élők életminőségének javítását célozza meg. A COVID-19 járvány a világ számos pontján, így Magyarországon is kedvezőtlen gazdasági hatást gyakorol a szervezetek/cégek életére, amely Egyesületünket is elérte, az üzemeletett mini bölcsődénket be kellett zárni, azonban a foglalkoztatotti létszámunk a 2020.05.31-ig nem változott. Több településen néhányan elveszítették munkáikat és nem lehet tudni, hogy mikortól van lehetőségük újra munkába állni, ezért aztán a különböző támogatói tevékenységeknek van létjogosultsága. Ez a projekt, így a helyi problémákra reagált.