A nemzetiségi civil szervezetek költségvetési támogatása (NEMZ-CISZ-16-0038)

Az Egyesületünk 2016-ban (NEMZ-CISZ-16-0038 pályázat keretén belül) is folytatta segítő munkáját, és az Újszentiváni gyerekek részére az előzetesen kialakított tanoda programunk keretén belül képesség, készségfejlesztést biztosítottunk.

Több szervezettel működtünk együtt. A program keretén belül a résztvevők az iskola időn kívüli tevékenységek fejlesztésével lehetőséget kaptak arra, hogy térítésmentesen különböző tantárgyakból tanulmányi eredményüket javítsák. A résztvevők hátrányos helyzetű, valamint rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő tanulók voltak.

Célunk a létrejött jó gyakorlatok alkalmazása és terjesztése, a végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentésére vonatkozó egyedi megoldások összegyűjtése.

A fenti célok elérése segítik a gyerekek iskolai sikereit, képességeik kibontakozását.

A Csongrád Megyei Munkaügyi Központtal együttműködve közfoglalkoztatási program keretében több fő került alkalmazásra, akiket a 2017. évben is alkalmazni szeretnénk.

Az önkéntesek, hospitálók fogadása is megtörtént.

Az Egyesület éves működéséhez nyújtott támogatást és segítséget köszönjük az Emberi Erőforrás Támogatáskezelőnek.