EEM

DARU Közhasznú Egyesület
NEMZ-KUL- 16-0041

ERT

A DARU Közhasznú Egyesület a NEMZ-KUL- 16-0041 azonosító számmal 6 hónapos programot szervezett, Olvasással a cigány/roma kultúráért címmel, mely két verseny és egy külön rendezvény formájában valósult meg.

Az Olvasással a cigány/roma kultúráért elnevezésű pályázat címe megtévesztő: a kis tehetségek nem csak szépolvasási készségüket mutathatták meg – rajzos ügyességük is megmérettetésre került az októberben megrendezendő versenyeken. A pályázatnak fontos célja a roma integráció elősegítése. Ennek megfelelően a rajzos megmérettetésre olyan újszentiváni 8 és 18 év közötti gyerekek nevezhettek, akik kedvenc roma meséjükhöz készítettek illusztrációt. A beérkezett pályaművekből egy kiállítást szervezett az Egyesület. A NEMZ-KUL- 16-0041 kiírás zárórendezvényére október 28-án került sor. A program megvalósítói ekkor adták át a rajzpályázat műveiből összeállított 2017-es Kalendáriumot is; mely összesen 4 nyelven (romani, beás, magyar és angol) mutatta be az elkészült műveket.

A támogatás összege: 450 000.-Ft.