EEM

DARU Közhasznú Egyesület
NNEMZ-CISZ- EPER-17-0005

ERT

Támogatás összege: 850 000 Ft.
Projekt befejezésének dátuma: 2017.12.31.
A támogatás összegének támogatási intenzitása: 100%
A projekt azonosítószáma: NEMZ-CISZ- EPER-17- 0005

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkára által kiírt NEMZ-CISZ- 17 kódszámú “Nemzetiségi civil szervezetek 2017. évi költségvetési támogatása” elnevezésű programra benyújtott NEMZ- CISZ-EPER- 17-0005 pályázati azonosítószámmal nyilvántartásba vett “Daru 2017-es működés” című pályázata 850 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A program keretén belül az iskola időn kívüli tevékenységek fejlesztése volt a célunk, ahol a gyerekek lehetőséget kaptak arra, hogy térítésmentesen különböző tantárgyakból tanulmányi eredményüket javítsák. Mindemellett a félévi, illetve év végi tanulmányi átlagok javítása is a célunk volt. A végzettség nélküli iskolaelhagyás visszaszorítása érdekében cél a komplex kompetencia- és személyiségfejlesztő, tehetséggondozó, készségfejlesztő tevékenységek, pályaorientációt támogató programok, foglalkozások megvalósítása volt a hátrányos helyzetű, továbbá a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő tanulók részére a kapcsolódó szolgáltatások megvalósításával és fejlesztésével.
A bevont résztvevők száma: 12 fő
A fenti célok elérése segítették a gyerekek iskolai sikerét, képességeik kibontakozását.