A kedvezményezett neve: DARU Közhasznú Egyesület
A projekt címe: ”Hova Tovább Tanoda”

A szerződött támogatás összege:18 845 616.- Ft.

A támogatás mértéke (%-ban): 100 %

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2018.december 31.

A projekt azonosító száma: EFOP-3.3.1-16-2017-00018

A projekt tartalmának bemutatása: Az Emberi Erőforrások Minisztériuma EU Fejlesztések Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárság Támogatásával az Egyesület a Tanoda programját folytathatja és fejlesztheti. Újszentivánon egy 18 hónapos program valósul meg 30 hátrányos helyzetű gyermek iskolaidőn kívüli fejlesztésével. Ezen fiatal gyermekek fejlesztése céljából a megvalósítok több kulturális, szabadidős programot szervez – Tanodán kívül és belül egyaránt -.

Tanodán belüli programoknál a következők lebonyolítása zajlik:

• színjátszó kör,
  • zene klub,
  • humán, reál és nyelv foglalkozások,
  • mozi, színházlátogatás,
  • túrák.

Az Egyesület és maga a Tanoda is arra nyújt lehetőséget, hogy a különböző hátrányokkal és tanulási problémákkal küzdő gyerekek, valamint az iskolából való lemorzsolódók száma csökkenjen, valamint az iskolai kimaradások megszűnjenek. Az Egyesület a Tanoda program keretén belül arra törekszik, hogy a felnövekvő nemzedék a megszerzett képzettségekkel a munkaerő piacon megtalálja a helyét, melynek alapjául a beilleszkedés és a tanulási nehézségek fejlesztése a kiindulási cél.